menu close menu 

Tarihçe

PAMUKKALE TENİS KULÜBÜ DÜNÜ VE BUGÜNÜ

 

Kulübümüz, Denizli’nin sosyal bir eksikligini gidermek, insan hayatinin ayrilmaz bir parçasi olan sporun bilinçli olarak yapilmasini saglamak, tenis sporunu sevdirmek, yayginlastirmak, üyelerimizi dogal güzellikleri bulunan bir ortamda bir araya getirmek, amaciyla kurulmustur. Çagdas bir spor olan Tenis, tüm dünyada bir kitle sporu haline gelmistir. Ülkemizde de gün geçtikçe yayginlasan tenisin her yasta yapilabilmesi, zevkli bir spor olmasi kulübümüzün önemini ve prestijini de arttirmaktadir. Kulübümüzün ismi de turizm cennetimiz olan Pamukkale ile özdeslestirilerek PAMUKKALE TENIS KULÜBÜ olarak belirlenmistir.

 

Kulübümüz, 25.000 M ² arazi üzerine kurulmus olup; içerisinde uluslararasi standartlarda 5 adet tenis kortumuz ve oynama duvarimiz, 400 metre uzunlugunda özel toprak zeminli kosu yolumuz, çocuk oyun alanimiz, anfimiz, lokanta ve cafemiz mevcuttur. 1997 yili içersinde çok amaçli saha projemizi de gerçeklestirerek üyelerimizin hizmetine sunulmustur. Yine ayni yil içersinde tesisimiz yanindaki 20.000 M² arsa tesisimize kazandirilmis, böylelikle toplam alanimiz 45.000 M² çikmistir. Lokantamiz, mimari yapisi bakimindan Denizli’mizin en güzel ve en kaliteli lokantasi olarak yerini almis ve ayni zamanda Dünya Genç Mimarlar Birligi tarafindan da çok begenilmis ve ödüllendirilmistir. Kulübümüzün uluslararası standartlardaki Kapalı Kortu 01.01.2007 tarihinden itibaren tenis sporunun hizmetine açılmıştır. Yeni arsamızın peyzaj çalışmalarıda devam etmektedir. Daha sonra yatirim önceligine göre 1 adet toprak kort ile 2 adet sert kort yapılacak, mini golf ve mini futbol sahaları bitirilerek en kısa sürede hizmete açılacaktır.

 

Kurulusundan bugüne turnuvalar düzenlenmis bunlarin yani sira uluslar arasi turnuvalara da ev sahipligi yapan Kulübümüz 2004 ve 2005 yillarinda ana ve ilk ögretim bir ve ikinci siniflarinda okuyan 5-6-7-8 yas grubu ögrencilerimizden 500 ögrenciyi yetenek tarama projesine tabi tutmus, bunlar arasindan yetenekli 80 ögrenci seçilmis ve alt yapiya kazandirilmistir. Tenis Okulu projesi gelecek yillarda da devam edecektir. Pamukkale Tenis Kulübü olarak bütün amacimiz kulübümüzden Türkiye çapinda sporcular yetistirmektir. Ayrica Türkiye sirlamasinda yerini alan sporcularimiz egitim hayatlari süresince burs ile ödüllendirileceklerdir.

 

01 Temmuz 1990 yilinda kurulan ve Denizli’deki ilk Federe kulüp olan Tenis Kulübümüz bu yıl 16. yilini kutlamanin gurur ve mutlulugunu yasamaktadir.